In Memoriam: Kraljica Elizabeta II.

Dragi svi,

svijet je danas potresla vijest o smrti Njezina Kraljevskog Veličanstva kraljice Elizabete II. u 97. godini života.

Kada se prije više od 70 godina obvezala da će “svoj život, ma koliko dug on bio, posvetiti služenju narodu”, nije mogla ni zamisliti kakav će utjecaj imati na cijeli svijet, te kakav će neizbrisiv trag ostaviti nakon odlaska. U desetljećima koja su uslijedila pokazala je svoju britkost i profinjenost, stajala je rame uz rame s najmoćnijim svjetskim dužnosnicima, te je bila simbol dugovječnosti i tradicije.

Predsjedništvo Kluba studenata anglistike X.a ovime izražava sućut kraljevskoj obitelji, građanima Ujedinjenog Kraljevstva i zemljama Commonwealtha, i svim žalujućim ljudima povodom ovog velikog gubitka.

God Save The Queen

Klub studenata anglistike X.a.